PETANKI JUHEND

Aeg ja koht
1. Võistlus toimub   31. oktoobril 2021 endise Harku naistevangla sisepetankihallis algusega 11:00. Võistluse orienteeruv lõpp on 17:00.
2. Võistkonna eelregistreerimine hiljemalt 25. oktoobriks. Osalevate võistkondade nimeline registreerumine võistluspäeval 10:00-10:45.

Osavõtjad
4. Võistlus on võistkondlik, kus võistkonna maksimaalne suurus on 4 mängijat. Korraga võistlevad 3 mängijat, kellest vähemalt 1 naine. Mängu jooksul võib teha ühe mängija vahetuse.
5. Võistkonnad peavad kaasa võtma oma kuulide komplekti.
6. Iga osaleja võib olla registreeritud ainult ühe võistkonna koosseisus. Iga Rae valla mängudel osalev võistkond võib välja panna ühe tiimi.

Võistlussüsteem
7. Mängitakse Šveitsi süsteemis kuus vooru ja esikaheksa edasi play-off süsteemis.
8. Mängitakse 13 punktini. Ajalimiit ühele mängule on 40 minutit. Pooleli olev viskevoor mängitakse peale vilet lõpuni. Viigi korral märgitakse tabelisse viik ja lisavooru ei mängita. Võitja teatab kohe peale kohtumise lõppu turniiri korraldajale tulemuse.  Paaritu arvu võistkondae korral saab vaba vooru meeskond tabelisse 13:7 võidu. Täpsemad reeglite üksikasjad täpsustatakse koha peal kohtunike poolt.

Üldnõuded
9. NB! Võistkonnad vastutavad ise oma kohaloleku eest mängu alguseks. Võistkonnal on aega kohtumise väljakuulutamise hetkest 5 minutit, et astuda täies koosseisus väljakule (va varumängijad, kes ei pea olema kogu aeg kohal). Vastasel juhul märgitakse turniiritabelisse kaotus. Võistkonnad võivad kasutada ühtseid võistlusvorme.